İŞKUR Evde Paketleme İşi – 2023 Nasıl Başvurulur?


İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) genellikle Türkiye’de istihdamı teşvik etmek amacıyla çeşitli iş imkanları sunan bir kurumdur. Buna evde çalışmak isteyenlerde dahil! Son dönemlerde evde ek iş seçenekleri çoğaldı. Siz de güvenilir şekilde evinizden para kazanmak isterseniz, İŞKUR evde paketleme işi fırsatından faydalanabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz birçok ek iş seçeneği bulunuyor. Peki, bu işleri nasıl alacaksınız? Sizlere İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu 2023 hakkında tüm bilinmesi gerekenleri anlatacağım.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Var mı?

İŞKUR Evde Paketleme İşi Var mı?
İŞKUR Evde Paketleme İşi Var mı?

İŞKUR evde ek iş yapmak isteyenlerin en sık sorduğu soruyu yanıtlayarak başlayalım. Evet, İŞKUR aracılığıyla birçok firmadan evde ek iş alma fırsatınız bulunuyor. Birçok firma özellikle paketleme işlerini dışarıdan kolayca yapabilecek insanlara ihtiyaç duyuyor.

Birçok sektörden firma İŞKUR üzerinden iş veriyor. Artık tek tek firmaları bulmak ve dolandırılacak mıyım diye düşünmenize gerek yok. Siz de bu iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilir ve evden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi detaylara geçebiliriz.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Nedir? Nasıl Yapılır?

işkur evde ek iş
işkur evde ek iş

Daha önce paketleme işi hakkında bilgisi olmayanlar için kısaca işi ve nasıl yapıldığını anlatacağım. İŞKUR evde paketleme işleri çok seçenekli. İŞKUR üzerinden paketleme işi veren firmaların genellikle tekstil ve organizasyon firmaları olduğu biliniyor. O nedenle genellikle bu alandaki ürünlerin paketleme işleri yapmanız gerekiyor. Evde paketleme işleri genel olarak şunlardır

 • Çorap paketleme
 • Nikah şekeri paketleme
 • Davetiye katlama-paketleme
 • Kına paketleme
 • Düğme paketleme
 • Aksesuar paketleme
 • Kıyafet paketleme

Gibi iş seçenekleri mevcuttu. Peki, bu işler nasıl yapılıyor. Hemen anlatayım.

Ayrı olarak güvenilir paketleme işi yapmak istiyorsanız bir de LC Waikiki evlere iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun ayrıntılarını da ayrı olarak sizlere yazıda anlattım.

İŞKUR Evde Paketleme İşleri Nasıl Yapılıyor?

evde paketleme işi işkur
evde paketleme işi işkur

İŞKUR paketleme işlerinin nasıl yapıldığını bilmek sizleri rakiplerinizden ön plana çıkaracaktır. Ayrıca bu işi yapıp yapamayacağınız konusunda emin olmanız açısından da önemli bir konudur. Genel olarak paketleme işleri şu şekilde yapılır:

 • İş ilanına başvurduktan sonra, işverenle iletişim kurularak işle ilgili detaylar ve şartlar görüşülür ve anlaşma sağlanır. Bu aşamada işin süresi, ücretlendirme, teslim tarihleri ve paketleme gereksinimleri gibi konular hakkında bilgi almanız önemlidir.
 • Firma genellikle size paketleme işini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan malzemeleri sağlar.
 • Bunlar genellikle paketleme malzemeleri (kutular, bant, dolgu malzemeleri), ürünlerin kendisi, etiketler, talimatlar vs. olacaktır
 • Firmalar genellikle size işle ilgili talimatlar ve paketleme yönergeleri sağlar. Bu talimatları dikkatlice okuyun ve anlayın. Her bir ürünün nasıl paketleneceği, kullanılacak malzemelerin miktarı, etiketleme gereksinimleri ve diğer özel talimatlar gibi detayları öğrenmek önemlidir.
 • Evde paketleme işlerini gerçekleştireceğiniz bir çalışma alanı belirleyin. Bu alan düzenli, temiz ve düzenli olmalıdır.
 • Talimatları takip ederek paketleme işlemlerine başlayın. Ürünleri doğru şekilde paketleyin, gerekli etiketleri yapıştırın ve talimatları takip edin. Belirtilen standartlara uygun bir şekilde çalışmanız önemlidir.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru Formu 2023

İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru Formu
İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru Formu

İŞKUR evde ek iş seçeneklerini değerlendirmek ve başvuruda bulunmak için en sık aratılan konuya değinelim. İŞKUR evlere ek iş seçenekleri için direkt İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu diye doldurulması gereken direkt bir form bulunmuyor. İşleri bulmak için işleri İŞKUR üzerinden araştırmalı kendiniz başvurmalısınız. Bunun için üyelik oluşturmanız gerek. İki yöntemle kendinize üyelik oluşurabiliryorsunuz:

1- Şubeden: Size en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt oluşturabilir ve paketleme işleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

2- E-Şubeden: İnternet üzerinden İŞKUR e-şube‘ye girebilir ve üye ol butonundan üyelik oluşturabilirsiniz. Gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra, hesap oluşturma işlemini tamamlayın. Hesabınızı oluşturduktan sonra, İŞKUR e-Şube’ye giriş yapabilirsiniz.

Sonrasında yapmanız gerekenler İŞKUR açık iş ilanları kısmından paketleme işçisi olarak aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Örnek görseli aşağıya bırakıyorum. Siz yaşadığınız şehir bilgisini tabi kendiniz ayarlayacaksınız:

işkur evde paketleme işi
işkur evde paketleme işi

İŞKUR Evde Paketleme İşi Yorumları

İŞKUR Evde Paketleme İşi Yorumları
İŞKUR Evde Paketleme İşi Yorumları

evde çalışma imkanları genellikle esneklik ve rahatlık sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İŞKUR’un sunduğu iş imkanları da güvenilir kaynaklar arasında yer alır. Bu nedenle İŞKUR üzerinden paketleme işi alanların ve memnun kalanların sayısı bir bir hayli fazla.

Öte yandan, her işte olduğu gibi evde paketleme işlerinde de bazı zorluklar ve dezavantajlar olabilir. Örneğin, bazı işverenlerin düşük ücretler sunabildiği veya iş yükünün beklenenden fazla olabileceği durumlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle firma ile iletişime geçildiğinde tüm detaylar öğrenilmelidir.

Öneri: Evde Paketleme İşi İstanbul

İŞKUR Evde Paketleme İşi Maaş

evde paketleme işi işkur
evde paketleme işi işkur

Evde paketleme işi İŞKUR için ikna olduysanız ne kadar kazanacağınızı da merak ediyorsunuzdur. Şöyle ki İŞKUR evde paketleme işi için hangi firmayla anlaşacağınız bu konuda önemlidir. Her firma aynı ücreti veriyor gibi düşünmemelisiniz. Paketleme işlerinde genellikle paketlenen ürün sayısına göre ödeme gerçekleştiriliyor. 2023 yılında ise ortalama paket başına 2 TL – 3 TL arasında ödeme gerçekleştiriliyor. Buna göre örnek maaş tablosu şöyle:

Paketleme AdediGünlük KazançHaftalık KazançAylık Kazanç
100300 TL2.100 TL8.400 TL
200600 TL4.200 TL16.800 TL
İŞKUR Evde Paketleme İşi Maaş

İşverenle yapacağınız anlaşmada maaş konusunu netleştirmek önemlidir. İşveren size iş teklifi sunduğunda, maaş, çalışma saatleri, ödeme yöntemleri ve diğer mali detaylar gibi konuları açıkça belirlemeniz önemlidir. Böylece, beklentileriniz ve işverenin beklentileri arasında bir anlaşma sağlayabilirsiniz.

İŞKUR evlere iş hakkında 2023 yılı için güncel bilgiler bu şekildedir. Merak ettiğiniz konuyla ilgili soruları aşağı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Benzer Yazılar

“İŞKUR Evde Paketleme İşi – 2023 Nasıl Başvurulur?” üzerine bir yorum

Yorum yapın